Format Kitap
Barkod 9786257996235
Yayın Tarihi 2020-08-27
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 120
Boyut 210 X 285

115 gr. mat kuşe. full renkli, 120 sayfa, 21 cm × 28,5 cm ebatlarda, standart sert kapak olarak basıldı.

“Ben aslında hep Kemalisttim, sadece farkına varmam biraz zaman aldı, asrın tüm sorunlarının çözümü Kemalizm’de" diyen Türk aşığı Fransız yazar, besteci ve senaryo yazarı Loulou Dedola’nın anlatımı, İtalyan sanatçı Lelio Bonaccorso’nun çizgileri ile ortaya çıkan bu fantastik eser, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, 21. Yüzyıl’da, aydın bir Türk kadını olan Afife ve genç yeğeninin hayatlarına nasıl etki ettiğini vurucu bir biçimde anlatıyor.


Mustafa Kemal, Birinci Dünya Savaşı sonunda yıkılan Osmanlı İmparatorluğu topraklarında, 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Sonrasında Atatürk soyadı verilen Mustafa Kemal, Aydınlanma Çağından esinlenerek, daha insancıl ve kadınları ön plana koyan bir bakış açısıyla Batı demokrasilerine benzer laik bir rejim uyguladı. Fakat bütün milletlerce örnek alınması gereken ideolojik etkisi, şiddetle reddettiği faşizm ve bolşevizm akımlarının sebep olduğu kargaşa döneminde yitip gitti.

21.Yüzyıl Avrupası’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının da dahil olduğu bu fantastik hikayede, aydın bir Türk kadını olan Afife; ilerlemiş yaşına ve ölümcül hastalığına rağmen, Fransa’daki genç yeğenini radikal terör örgütünün pençesinden kurtarmaya çalışıyor.

Peki ya yirminci yüzyılda kıymeti bilinmeyen Kemalizm yeniden odak noktası haline gelirse?...

devamını oku..

Siparişiniz ARAS kargo ile ücretsiz gönderilecektir.


% 30
indirim
168.00
Liste Fiyatı : 240.00
Kazancınız : 72.00

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim